Lidé a sexualita

13. listopad 2017 | 20.16 |

 Milý čtenáři, jsem moc ráda, že zas po dlouhé době, se s Vámi mohu podělit o zajímavé téma - které je všudypřítomné a v poslední době dost řešené.

K napsání totoho článku, mně inspiroval film natočený r. 2016 LOVE IS ALL YOU NEED, taktéž krátkometrážní film Love is all you need z r. 2011 (v českém znění).

Hlavní osou tohoto filmu je, že za normální lidi zde vystupují homosexuálové, jejich rodiny, tedy lesbičky a gejové s dětmi ve vlastní péči. A naopak heterosexuálové jsou ti nenormální, kteří se se svými rodinami musí ukrývat, jsou odsuzováni a nebráni společností jako plnohodnotní. Jsou šikanování a trestáni.

Když se někde projeví jejich pravé já, veřejnost to s velkým dramatem, zlobou zahanbí, natož aby se někde zobrazily jejich společné chvilky. Společnost vůči tomu nemá žádné servítky. Spíše naopak, kritizuje dotyčné, že se chovají jinak a nezapadají do škatulky. 

"Když nejste ten jeden z mnoha, nikdy si neuvědomíte, jaký dopad na Vás mají posměšky, všeobecná pravidla společnosti, etika a nastavené vzory chování. Netušila jsem, co dokáže vše okolí, pokud jste odlišní a společnost Vaše pravé já ODMÍTÁ."

Je to šílené, sice jsem sama zažila šikanu, ale nikdy to negradovalo v to, co hlavní hrdinové zažívají v tomto filmu. Nedokážu ani popsat pocity, které jsem cítila, při reakcích ostatních, vždyť jsou to také lidi, nejsou to žádné zrůdy...

Hlavní hrdinové rukou svých nejbližších kamarádů a přátel, psychických nátlakem skončí zavražděni či jsou donuceni k pokusu o sebevraždu. No je tohle normální?? Není! Rozhodně ne!

Bohužel se smutným pocitem, musím konstatovat, že se tyto příběhy dějí, ač my sedíme v pohodlí domova, pracujeme, studujeme či sportujeme. Máme klapky na očích a přitom se toto denně děje na ulicích, chodbách - jen mi to nevnímáme, nevíme. Je to šílené.

Tyto filmy by proto měli POVINNĚ PROMÍTAT na základních a středních školách. Věřím, že by se předběhlo podobných situacícm, psychickým nátlakům a tragédiím. Když by lidé, kteří pomlouvají, šikanují viděli, jaké jejich počínání může mít následky. Brali by ostatní ne podle toho jakou mají orientaci, ale podle toho jaké mají koníčky, jak moc jsou tomu druhému v čem podobní a v čem mohou soutěžit, rovnat se sobě. 

Já osobně lidi posuzuji dle výše napsané věty, i např. v čem jsme si podobní atd., jejich orientace, s tím jak se narodili - je jejich součástí, takže ji přijímám jako jejich nedílnou součást a nesoudím je dle toho. Tak by to měli brát i ostatní. 

Vždyť přeci už staří římané říkali: "Láska je stále stejná at ji dáváme druhému pohlaví, nebo tomu stejnému, vždy bude hluboká a mít tu stejnou váhu, jako ta láska k opačným pohlavím."

Musím říct, že po shlédnutí celého filmu, obdivuji TAKOVÉTO JEDINCE, kteří ve zdraví ustojí ten tlak od okolí, že se dokážou postavit a odhodlat říct svým známým, kamarádům a rodině o této své stránce. Věřím, že to musí být opravdu těžké, se s tím vším vyrovnat. 

Proto když někoho takového potkáte ve SVÉM OKOLÍ, ŘEKNĚTE MU: "Nejsi jiný, jsi pouze sám sebou a ostatní to časem přijmou, dej jim čas a i oni to pochopí. Nevzdávej se a stůj si za svými pocity, dej jim možnost, ať tě poznají ze všech stránek. A uvidíš, že určitě to bude brzy zase jako dřív. "

pOTKALI JSTE NĚKOHO TAKOVÉHO? Budu ráda ZA VAŠE REAKCE a když se o takovéto zážitky, osudy svých přátel, či snad vlastní se mnou podělíte v komentářích. Např. Jak Vás přijalo vaše okolí, rodiče, kamarádi? Kdo byl pro Vás největší oporou? 

Jestli jste došli až sem, děkuji za přečtění

Doufám že jsem Vám alespoň trochu otevřela oči ;)

Mějte se hezky - a prosím: nesuďte lidi hned na první pohled

s pozdravem

Vaše Sovička

ps: Kdybyste měl někdo zájem film shlédnout, je dostupný na youtube.com i jiných internetových serverech, ale upozorňuji, že jen v anglickém znění.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře