Výjimka vyvracující pravidlo

21. leden 2017 | 16.09 |

 Milí přátelé, známí, fanoušci a posluchači, již přišla doba, kdy Vám chci opět předat a podělit se o další můj příběh, který se mi stal. Je velmi osobní, ale i tak vyvracuje všeznané pravidlo - nevstupuj do stejné řeky dvakrát - jiné to nebude.

Veřte, nevěřte, ale osud mi přinesl po 2 letech trápení s nenapravitelným člověk tíženou úlevu a náhoda přála štěstí. Vzpomínáte, jak jsem v minulosti zde psala o ZÁKONU PŘITAŽLIVOSTI (že když si něco přejete, hodně a to myslíte, že se Vám to nakonec splní)? Tak toto je další příběh, který tento zákon potvrzuje. 

Už pár měsíců jsem si v skrytu duše přála potkat někoho, kdo bude normální, kdo mně bude mít rád, takovou jaká jsem a bude si mně Vážit. Ten půl rok byl plný různých událostí...které mi stejně nakonec ovoce nepřínesly. Až na tu poslední. Když jsem zjistila, že nejlepší kamarádka pořádá oslavu silvestra s dobrými příteli a že by mně tam ráda viděla. Ihned jsem si řekla: Co když je to zrovna příležitost, se s někým novým, stejně starým a rozumným seznámit? No tuhle nabídku jsem nemohla odmítnout. 

Na konci roku jsem se, nyní s již se svým bývalým..po roce a půl rozešla...šíleně jsme se shádali a já si řekla: A dost!, Nechat se ponižovat, podbízet se člověkovi, který Vás ignoruje, nepřizná svoje city, kašle na Vás...a ani na jeden den v roce k Vám není schopen být milý?" Toto jsem opravdu už neměla za potřebí, ta hádka byla poslední kapkou mé trpělivosti. 

Na večerní oslavě jsem přišla na jiné myšlenky, přišel tam sympatický mladý muž, který se mi zamlouval a zbytek večera jsme trávili spolu. Následující dva týdny mně balil, psali jsme si,  těšili se na první rande. Myslela jsem si, opravdu je ten silvestr zlomivý, mé myšlenky někdo vyslyšel. Tento sympatický muž byl vystudovaný, měl práci, vysportované tělo a i v hlavě něměl vymatláno. Pomýšlela jsem na něj jako na budoucího kluka se vztahem, který bude mít budoucnost. Jenže opak se stal pravdou. Na prvním rande předvedl tento muž něco příšerného, nejdříve se šíleně opil a pak jsem zjistila, že neumí vůbec něžně líbat a že mu jde jen o to, aby se se mnou vyspal. Takže šílené. Přerušila jsem veškeré styky a zároveň bya ráda, že se projevil hned na první schůzce a já s ním zbytečně nestrávila čas. 

Mezitím jsem ve stejný týden šla za kamarádem(bývalým, se kterým jsem chodila před lety). Ovládal hru na kytaru, měl svou kapelu, a já ho požádala o natažení strun na mojí kytaru. Tzv. novoroční přání, které by mi mohl vyplnit, jelikož pro mně měl vždy slabost :D. A stalo se, navzdory své jinak běžné nedochvilnosti, jsme se domluvený den sešli....

To co se událo během večera, Vám tady detailně popisovat nechci, ani nebudu. Jen vím, že ač to bylo neplánované, trochu bláznivé a jemu to nemuselo vyjít, že to bylo krásné. 

Oba dva jsme od rozchodu toužili to někdy v budoucnu spolu zkusit, až já budu dospělejší (bylo mi tehdy 16) a zkušenější a až on bude v jiné situaci a životní etapě. Jenže jak čas plynul, každý z nám si našel jiné drahé polovičky a na to, že by jsme by byli někdy znovu spolu ani jeden z nás už nepomyslel.

Poté mi bývalý nabídl plnohodnotný vztah. Ani nevíte, jak moc jsem o tom tenkrát přemýšlela, tolik kamarádek, lidí z rodiny a blízkého okolí mi tvrdilo, že to znovu nemuže vyjít. Že bych dělala chybu, kdybych to s ním znovu zkusila a že mu mám nabídnout kamarádství. Byl to pro mně oříšek...dát všanc velmi dobré kamarádství, které se může po nezdařilém vztahu rozpadnout..sem nechtěla. Ale na druhou stranu jsem se bála, že když zůstaneme kámoši, tak se do mně bývalý opět zamiluje a já mu pak svým odmítnutím budu muset zlomit srdce, což bych nechtěla.

Byl přede mnou další společný večer s ním a já se bála, jak bude reagovat, na můj návrch přátelství. Vše probíhalo podle plánu, opět jsme se sešli ve smluveném termínu.....

pokračování příště 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře