Divoká,nezkrotná a přitom tak nádherná a ladná

26. srpen 2015 | 17.35 |

Houslistka Lindsey Stirling

Její videa mluví za vše, snad nikdo koho jsem doposud poznala, nedokáže ještě při hře na housle tancovat a tak poskakovat jako ona :). Kdo ji už zná pochopí můj obdiv. Je to jedna z těch dívek, které když se nadchnou pro nějakou věc, jen tak se jí nevzdají a dokáží jí prožít celým svým tělem. A to s gracií, pohybem, radostí, hbytostí a ladností tahů smičce.

Poprvé jsem jí uviděla ve videu Crystallize. Nikdy jsem nějak neměla zálibu v klasické hudbě, ona mně k ní přivedla, svým přístupem a nadšením pro věc. Svým hraním ukazuje, co vše je možné na housle zahrát. Jelikož všichni známe ty klasiky, které učí na hudebních školách. Poté co jsem shlédla i její ostatní povedená videa, jsem se do vyhledávání podobných lidí, kteří hrají na housle, nejlépe elektrické, plně zažrala :). To bych nebyla já, kdyby ne, jelikož ráda objevuji nové talenty, osůbky.

Na této dívce je velmi vidět, že hru na housle miluje a žije tím. Tato dívka je původem z Orange County (Amerika). Hudbě na housle se věnuje už od 5 let a ke hře ji přivedl její otec. Proslavila se díky servru, kam ukládala své videa a  též talentovým soutěžím, které absolvovala. Nyní je jí 28 let, studuje na Brigham young university a má už svůj vlastní tým lidí, vydává desky a konzertuje. Celou tuto dráhu odstartovala, jak už je to většinově známé její účast na soutěži Amerika má talent, kde se umístila ve 2. kole. Zárověň je tato mladá dívenka velmi nadaná tanečnice. Její odběry sahají do výše několika milionů, jak na hudebních kanálech, tak i na sociálních sitích.  

Dle mně není mnoho takových talentů, jako je ona. Jsem ráda, že jsem mohla mít tu čest, tuto osobu poznat. Je to impozantní osoba. Jak vzhledem, tak svým osudem, přístupem k hudbě. Kéž by takových lidí jako je ona bylo víc, to by bylo na světě hned veseleji :). 

Jinak poslech této hudby velice doporučuji příznivcům a nadšencům hry na klavír,housle...je to nádhera slyšet, vidět, jak hraje s lehkostí a úsměvem na tváři.

Neco málo z její tvorby:  

Na závěr: Ne každému se to podaří, ale ona svou pílí, snahou, nadšením, si úspěch a slávu zaslouží :). 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře