Láska ke květinám

16. únor 2015 | 10.00 |

Už jste se někdy zamysleli nad jejich významem, co nám přináší, co představují a jaké vlastně jsou?

Podle mě záleží hlavně na tom za jakým účelem či při jaké příležitosti je od koho komu květina darována. At už je to růže či gerbera či pěkná kytička utrhnutá z louky, vždy nás dívky/ženy potěší. Já sama mám doma dvě zelené kytky, které sice nemají květ, ale i tak mi přináší každodenní radost do životaJ. A víte proč to tak je? Protože vlastně každou kytkou, kterou si přinášíme domu, vnášíme do našeho domova kus přírody. A tato skutečnost je nám velmi příjemná, jelikož sami pocházíme z této nádherné přírody. Pro mě jsou například některé kytky ztělesněnou vzpomínkou, na různé významné události v mém životě.

        Jako první vám chci představit žlutou růži. Tu jsem dostala ke svým 18. narozeninám a nesmírně si ji cením. Připomíná mi ten dlouho lety očekávaný okamžik dospělosti, kdy jsem mohla v souladu se zákonem pít alkohol, mít větší volnost od rodičů a zároveň si více užívat života, než doposud. Byl to pro mně velmi důležitý mezník, oslava sice nebyla moc dokonalá, ale byla jsem v ten den s těmi nebližšími a to mně činilo šťastnou :).

          Jako další, vám chci představit mou bílou růži. Mám ji v pokoji za úspěšné složení maturity, vždy když ji vidím, vzpomenu si na ten den, plný nervozity a očekávání. Které opadlo, když jsem ji dostala od ředitele, najednou jsem byla plná pocitu štěstí a radosti.

          A jako třetí vám chci představit růžovou růži. Tuto růži jsem dostala v den mého maturitního plesu. Ten pocit jak jdu nervózní po červeném koberci, přemýšlím nad tím, jaké bude mé šerpování, jak se usměju na fotografa a co řeknu třídní učitelce – to vše mi tato kytička připomíná. Krom této vzpomínky mi ale také hlavně připomíná báječný večer, který odstartovala, byl plný tance, zábavy s přáteli a posezení s rodinou.

         Jako poslední, sice jen už ve vzpomínce a zdokumentované na fotce, vám chci představit krásný květ červené keřové růže od mého bývalého přítele. Připomíná mi pocit štěstí, který jsem měla, ten večer, co za mnou přišel můj milý a znenadání ji vytáhl z fraku. Nezáleželo mi v té chvíli, co to bylo za druh květiny, ale že milého vůbec napadlo mi něco tak milého, krásného a ještě od srdce přinést. V té chvíli jsem se cítila, jako v sedmém nebi. Vím, že by možná plno holek bylo radši za šperky či bonboniéru, či za něco věcného. Ale já daleko více oceňuji přírodní dárky, ty co dotyčný sám pomůže zhotovit, či ty, které jsou z přírody. Protože jen takové dárky, jsou ty věčné, jelikož si o nich nikdy nebudete myslet, že si vás jimi chce dotyčný koupit.

          Abych to celé shrnula. Myslím si, že jsou květiny nepostradatelná část života každé ženy. Bez nich by nebyl romantický večer krásným, rande nádherným a zároveň příjemným zážitkem a svět by byl šedivý. Vždyť přeci každá žena se podobá nějaké květině, tak proč by ji nemohla dostat, jako znak ztělesnění její krásy a lehkosti? Myslím si, že každá dívka/žena doufá, že jednou potká takového muže, který ji sám bude nosit kytky. A to jako důkaz jeho náklonnosti a toho, že si ženy váží a je pro něj ta vyvolená.  Já toho pravého, který by mi přinesl květinu na schůzku ještě nepotkala, ale věřím, že takoví muži existují a že takového muže potkám někdy i já.

Věřím, že se Vám můj článek líbil, ale jestli i tak máte nějaké připomínky, ráda uvidím vaši kritiku v komentářích, jinak děkuji za přečtení. A příště zas někdy nashledanou (napočtenou). Vaše Sova J

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře