Úžasné a inspirující ŽIRAFY

19. listopad 2013 | 23.40 |

 Ahoj, moji milý čtěnáři :-),

tak přávě před chvílé jsem našla úplně nádhernou stránku o ŽIRAFÁCH, kde je detailně zapsána jejich historie, jak se dostali k nám do ZOO a kolik je vlastně druhů a podruhů žiraf. zde je odkaz na stránku: http://www.zirafy-antilopy.cz/index.php?iMenu=5&iSubMenu=6&sType=detail&iId=5

Kdo má rád žirafy stejně jako já, tuto stránku ocenní :-)

Ve stručnosti jsem se dozvěděla, že v minulosti, za doby císařů a králů - bylo darování žirafy znakem míru a přátelství... :-). P ak, že než se dostala první žirafa do evropy, přesněji do Paříže, musela absolvovat cestu z Egypta přes Marseille až do Paříže, pomocí zvláštního konvoje, kde místo vody(neboli bílého Nilu, který připomínal, barvou, chutí i teplotou velbloudí a kravské mléko) byli odchovány na mléku a cesta jim trvala okolo 2,5 roku. V Paříži byla obdivována a nazívána jako "krásná egypťanka". A pak jsem se také dozvěděla, že existovali 2 druhy žiraf : giraffe a okapia. V rodu Giraffe bylo celkem 9 poddruhů žiraf...V  našich Evropských ZOO, se dodnes dochovali pouze 3 poddruhy:

žirafa masajská 

- má velice výrazné hnedé skvrny nepravidelného tvaru s růžkami.

žirafa Rothschildova        

- typické skrvny s světlým středem, jakoby obrázky dělící se buňky při mitóze..

žirafa síťovaná

- jako kdyby byla celá hnědá, jen jí bílou někdo chtěl nakreslit na tělo obdléníčky a různé utvary, abynebylatak jednotvárná..

Nejvíce se mi osobně líbí masajská, má zvláštní nepravidelné hnědé skvrny a tím je ojedinělá a dokonale krásná :-). Jako druhá v pořadí se mi líbí Rothschildova. Co vám?? Kdyžtak pište do komentářů :-)

Věděli jste že okapy, jsou vlastně příbuzný druh k žirafám?? Já tedy ne...ale jejich historie je opravdu zajímavá a i jejich výskyt a život či rozmnožování. A víte,že jse donedávna nevěděla, že žirafadříve voblastech, kdednes už jsou jen pouště také žila,?? Je to opravdu neuvěřitelné, kde všude žila žirafa. Akorát jedíné co mně mrzí, což jsem se také dočetla už v několika článcích, kvůli lidské činnosti a osídlování, se jejich počet rapidně zmenšuje...Kéž by se dalo nějak pozastavit jejich vymírání.

A nakonec mám pro vás takovou jednu malou perličku ;-) . Tento rok na konci března, proběhli v pavilonu žiraf v Olomoucké ZOO křtiny malého žirafátka rodu Rothschild, jeho matka byla Samantha. Jméno samečka bylo Salongo,ale protože si s tímto jménem neužil moc dobrých zážitků, jeho maminka, hned po porodu onemocněla, tak se rozhodli, že ho pokřtí jiným jménem.  Tyto křtiny byli velice významné, pokřtil ho totiž náš významný fotbalistka před zápasem s Dánskem. A od té doby se malému Dinovi daří a je šťastný ve svém výběhu v Liberecké ZOO.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře